Çocuğunuza yardım edin ...

Çocuğunuza yardım edin ...

Çocuğunuzu diş hekimine götürmeden önce diş hekimin ne olduğunu ve ne yaptığını açıklayın. “Diş hekiminin dişleri temizlediğini ve kırıldılarsa veya delikler varsa bunları tutturduğunu” söylemeye çalışın. Eğer ki çocuğunuz ilk, ikinci ve üçüncü ziyaretlerde diş hekimine direniyorsa vazgeçmeyin ve iki yaşına kadar beklemeden tekrar deneyin. Çocuğunuzun dişlerini, diş ipiyle temizlemeyi unutmayın.

Çocuğunuz, kendi dişlerini fırçalamak için bir ilgi gösterdiğinde; muhtemelen diş hekimini ziyaret etmek için iyi bir zamandır. Aynı zamanda diş hekimi ve ne yaptığı hakkında konuşmanın da tam sırasıdır. Çocuğunuz ciddi şekilde “bunu ben yapabilirim ” aşamasında olsa bile küçük yaştaki çocuğun dişlerini fırçalayın. Veya bunu yapmasına izin verin ve “yardım etmeme izin ver” -- arka dişlerine senden daha kolay erişebilirim deyin. Dişlerini fırçaladığın için seninle gerçekten gurur duyuyorum deyin.

Çocuğunuz diş fırçalamaktan nefret ediyorsa ona sevimli bir diş fırçası ve diş macunu seçin. Aynı anda dişlerinizi fırçalayın ve banyo aynasında kendiniz ve çocuğunuz için eğlenceli yüzler yapın. Sabah ve yatma ritüellerini bir eğlence zamanına çevirin.

Çocuğunuzu ödüllendirin. Şimdi ve sonrasında hakketmesi şartıyla küçük bir rüşvet vermek yanlış değildir. " her şeyi diş hekiminin söylediği tarzda yapman gerçekten çok önemli, böylece o, iyi bir iş yapabilir ve sen de temiz, sağlıklı dişlere sahip olabilirsin” bu cümleyi söyleyin. Diş hekimine yardım edersen ve senden istediklerini yaparsan Hamburger ciye , sinemaya gidebilir, ördekleri besleyebilir veya sen ne istersen yapabiliriz. Bir keresinde artarda iki gün Hamburger cide yemek yemiştik ve ne kadar eğlenmiştik.

Diş hekiminin işini yapmasına izin verin. İstenmeyen bir durum için küçük bir çocuğu aşırı hazırlamayın. Bu, her şey kötü olacak anlamına gelmez. Sadece basit terimlerle ve dürüstçe bazı şeyleri açıklayın.